Dorostenkám těsně unikl postup na MČR

03.05.2018 14:10

Od založení ligy dorostenek Kraje Vysočina a Jihočeského kraje patří družstvo dorostenek mezi nejlepší, neboť pokaždé získaly medaile. Jednou jsme soutěž vyhráli, jednou skončili třetí a hned čtyřikrát se radovali ze stříbrné příčky. Letos až poslední zápas základní části rozhodl po prohře s Jihlavou, že jsme obsadili druhou příčku. Přesto jsme postoupili do nadstavby v podobě baráže o MČR, kde se ve vyřazovacích bojích představilo šestnáct nejlepších týmů z celé republiky (týmy dorostenek má 65 oddílů v ČR).

V neděli 22/4 jsme tedy vyrazili na dalekou cestu do Rokytnice v Orlických horách, kde jsme se utkali s druhým celkem z regionu IV (Pardubický kraj a Královéhradecký kraj), s FBK Jičín. Že se jedná o kvalitní tým je nasnadě. Vloni jako nejúspěšnější družstvo v základní části Jičín pořádal MČR 2017, kde jsme domácí dokázali porazit v boji o sedmé místo. Letos Jičín ještě zvýšil svou sílu, neboť velká část jejich holek den před naším duelem dokázala zvítězit v předehře Superfinále ve Vítkovicích v Přeboru středních škol.

Baráž se hraje jako dvojzápas, přičemž se počítá do celkového skóre každý gól. Nakonec byl šťastnější soupeř a po výsledném skóre 4:7 na MČR 2018 jsme nepostoupili my, nýbrž FBK Jičín.

Sestava: Vančurová – Kautská, Kudrnová, Špatzová, Zelingerová – Tlapáková, Titzová, Škarydová, Moravcová, Beránková, Pfefferová, Vodičková, Císařová, Bezoušková, Zikmundová a Chmelová, trenér Rosecký

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBK Jičín 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Góly: 13:49 Císařová (Pfefferová), 29:35 Tlapáková (Škarydová) – 2:05 Egrtová (Kmošková), 2:42 Kuželová (Fejfarová), 13:23 Kuželová (Pfefferová), 20:55 Kmošková (Egrtová)

První třetina patří k tomu nejhoršímu, co jsme v sezóně předvedli. V čase 2:30 svítilo na ukazateli skóre již 0:2 pro Jičín, navíc soupeř neproměnil další dvě šance. Po celou první třetinu jsme se nedokázali srovnat se tempem zápasu a se štěstím neinkasovali. Začátek druhé třetiny opět znamenal gól v naší síti, naštěstí vzápětí na 1:3 snížila Verča Císařová po přihrávce Zuzky Pfefferové. Od té doby se hra začala vyrovnávat, přesto jsme po tečované střele dostali čtvrtou branku. Třetí třetina ale už nabídla jiný obrázek, neboť většinu času se hrálo u jičínského brankoviště. Z tlaku se ujala pouze střela Lenky Tlapákové po přihrávce Míši Škarydové.

Sklo Bohemia Světlá n/S – FBK Jičín 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly: 6:13 Pfefferová (Moravcová), 30:26 Moravcová (Císařová) – 20:03 Fejfarová (Čelisová), 32:50 Fejfarová, 36:51 Kuželová (Fejfarová)

Do odvety jsme vstupovali s mankem dvou gólů, ale i s odhodláním skóre otočit v náš prospěch. První třetina byla vyrovnaná, na rozdíl jediného gólu se prosadila krásnou střelu do vinglu Zuzka Pfefferová po přihrávce Kačky Moravcové. Ve druhé třetině Jičín trpělivě bránil, zatímco my jsme se marně snažili dostat k ložené šanci. Jedinou branku vsítila jičínská Fejfarová, když využila přesilovku. Třetí třetina přinesla výbornou hru, kdy jsme si vytvořili šance, leč několik z nich skončilo na tyčce jičínské branky. Kačka Moravcová po přihrávce Verči Císařové zvýšila stav na 2:1 a k prodloužení chyběla opět jediná branka. Nakonec o celkové prohře rozhodla ztráta míčku a úspěšný brejk Jičína šest minut před koncem.

„Není lehké končit sezónu dvěma těsnými porážkami, Mistrovství ČR bychom si určitě opět zasloužili. Ale tentokrát v baráži nás čekal těžký soupeř, který si nakonec postup pohlídal. Hlavním klíčem byl zřejmě začátek prvního zápasu, který nám vůbec nevyšel. Soupeř si vypracoval rozhodující náskok v zápasu, který přes zlepšení a obrovskou snahu se už nepovedlo dotáhnout alespoň do prodloužení. Zkušená čtyřka Jičína – Kuželová, Fejfarová, Kmošková a Egrtová – nám dělala v obou utkáních velké problémy. Přestože tak těsná prohra bude dlouho mrzet, musím holkám poděkovat za další úspěšnou sezónu, kdy dorostenky v 20 zápasech patnáct vyhrály a jen pět prohrály. A skončit mezi šestnácti nejlepšími z pětašedesáti týmů se nepovede pokaždé. Oproti loňsku jsme omladili, nové hráčky, věkem starší žákyně, výrazně přispěly k úspěšné sezóně. V základní části zasáhlo do hry na 25 hráček, což je skvělé číslo pro budoucnost světelského florbalu. Pro příští rok vážně uvažuji o přihlášení dvou družstev dorostenek, čímž bychom byli v regionu raritou,“ zhodnotil sezónu trenér Tomáš Rosecký

Sedmi dorostenkám sezóna ještě nekončí, neboť posílí družstvo juniorek, které čeká MČR 2.ligy juniorek v Třinci o víkendu 5/5 a 6/5. Zde nás čeká tým z naší skupiny – Štíři České Budějovice.