Dorostenky zahájily sezónu dvěma výhrami

25.10.2017 11:31

Jako poslední tým oddílu vstoupilo do sezóny družstvo dorostenek, které každý rok patří mezi nejlepší v regionu. Navázat na loňský superúspěšný ročník bude mimořádně těžké, neboť kvůli věku odešlo několik kvalitních hráček, takže do hry se opět budou muset zapojit starší žákyně. Po prvním odehraném turnaji v Týnu nad Vltavou lze se domnívat, že umístění v popředí tabulky není nereálný cíl.

Sestava: Vančurová -  Kautská, Řezníková, Špatzová, Titzová – Tlapáková, Zelingerová, Císařová, Bezoušková, Beránková, Fialková, Sýkorová, Chmelová.

Sklo Bohemia Světlá n/S – TJ Slavoj Temelín (Týn n/Vltavou) 8:3 (6:3, 1:0,1:0)

Góly: 3:42 Titzová, 6:57 Sýkorová, 7:04 Fialková (Zelingerová), 8:23 Bezoušková (Beránková), 9:26 Titzová (Vančurová), 10:22 Kautská (Zelingerová), 19:24 Tlapáková (Beránková), 35:15 Tlapáková (Titzová) – 2:22 Hromadová, 4:19 Burianová, 5:37 Hromadová (Kubíčková).

Úvod zápasu proběhl velmi špatně, možná i vinou únavy z daleké cesty do Týna. Po hrubých individuálních chybách jsme v sedmé minutě prohrávali s nováčkem soutěže už 1:3. Ale pak naštěstí došlo k výraznému zlepšení ve hře a pěti góly otočili na 6:3 po první třetině. Za zmínku stojí gól kapitánky Terky Kautské po nádherné přihrávce Verči Císařové, přičemž ale rozhodčí chybně připsali asistenci Lence Zelingerové. V dalším průběhu nás zlobila především Beáta Hromadová z Temelína, která svou rychlostí si vypracovala několik příležitostí, které ale bravurně zlikvidovala v bráně Natka Vančurová. Ve druhé a třetí třetině vsítila gól už jen Lenka Tlapáková, i když šancí ke vstřelení gólů jsme měli dostatek.

Sklo Bohemia Světlá n/S – SK Jihlava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 12:45 Zelingerová (Tlapáková), 13:16 Tlapáková (Císařová), 15:28 Titzová, 38:09 Titzová (Zelingerová).

S tradičním soupeřem se hrál relativně vyrovnaný zápas, ve kterém nebylo k vidění tolik šancí jako v minulém zápase s Temelínem. Přesto holky prokázaly bojovnost, kdy těm mladším na konci docházely síly. Utkání rozhodly dvěma kanadskými body naše nejlepší hráčky na hřišti, tři Lenky - Zelingerová, Titzová a Tlapáková. Obrana hrála tentokrát bez větších chyb, navíc v bráně si čisté konto zaslouženě připsala Natka Vančurová.

„Na první zápasy v sezóně čekaly dorostenky netradičně dlouho, neboť jsme měli v prvním kole volno. Kvůli různým důvodům chyběla celá pětka starších holek, takže musely zaskočit starší žákyně, které rozhodně ve výkonu nezklamaly, přestože se před turnajem hodně obávaly starších protihráček. Začátek zápasu s Temelínem byl naprosto tragický, ale pak se naštěstí projevila vyšší kvalita i zkušenost většiny našich holek. Druhý zápas jsme měli po vstřeleném gólu pod kontrolou a zaslouženě jsme si odvezli domů šest bodů. Tato sezóna bude určitě těžší než loňská, přesto máme šanci skončit na předních příčkách tabulky,“ uvedl trenér Tomáš Rosecký.

Příští turnaj nás čeká v sobotu 4/11 2017 v SH Milevsko, kde se utkáme se Sokolem Písek a se Štírkami České Budějovice.