Neporazitelnost dorostenců stále trvá

28.10.2016 13:06

V sobotu 22. října pořádalo družstvo dorostenců v domácí hale v Ledči n/S turnaj, kde jsme se utkali s PSKC Okříšky B a Snipers Třebíč. Měly to byýt naprosto odlišné duely, což se nakonec i ukázalo. Okříšky přijely opravdu s béčkem, takže s nimi to byl lehký zápas. Zato Třebíč má velké ambice po loňském sestupu z první ligy a získáním hráčů z vloni pro nás neoblíbené Jemnice, proto se hrál nadprůměrný florbal.

Sestava: Hlava, Kozák – Kučírek, Mašín, Liška, Šimůnek – Krátký, Kváš, Holoubek, Čapek, Filippi, Boudník, Kalenský, Kratochvíl

Sklo Bohemia Světlá n/S – PSKC Okříšky B 13:0 (3:0, 7:0, 3:0)

Zcela jednoznačný zápas, ve kterém si kluci vyzkoušeli pohledné kombinace a vsítili třináct branek. Navíc gólman Tomáš Hlava udržel „nulu“.  Pro nás bylo jen dobře, že áčko Okříšek zrovna ve stejný den pořádalo první ligu dorostenců, takže k nám přijeli vesměs starší žáci. A ti neměli proti našim klukům pražádnou šanci.

Góly: 8. Kváš (Mašín), 10. Holoubek (Filippi), 14. Filippi (Šimůnek), 18. Holoubek (Filippi), 19. Kratochvíl (Kalenský), 24. Kalenský (Kratochvíl), 24. Filippi (Kalenský), 25. Čapek, 26. Krátký (Kučírek), 27. Kalenský (Kváš), 34. Filippi (Krátký), 34. Krátký (Liška), 38. Kratochvíl (Kalenský)

Sklo Bohemia Světlá n/S – Snipers Třebíč 6:4 (2:0, 2:0, 2:4)

Góly: 4. Holoubek (Krátký), 8. Krátký, 19. Kváš (Kučírek), 27. Kalenský, 34. Kváš, 44. Kratochvíl – 33. Benáček, 34. Švanda, 34. Švanda, 42. Smetana (Benáček)

Tento zápas se musel divákům rodičům rozhodně líbit. Oba dva týmy prokázaly, že patří k favoritům soutěže. Přeci jen více ze hry jsme měli my a během dvou třetin jsme si vypracovali čtyřbrankový náskok, navíc opět bez obdržené branky. Ale třetí třetina přinesla obrovské nervy, neboť hostům se podařilo konečně prostřelit Tomáše Hlavu. Vzápětí si vzal slovo kapitán David Kváš a zvýšil na 5:1. Další pokračování už mělo hororový nádech. Ihned po buly se prosadil Švanda, aby té švandy nebylo dost, opět Švanda za dalších patnáct sekund snížil na 3:5 z pohledu Třebíče. Ke slovu samozřejmě přišel time-out domácích, aby se takto dramatický průběh třetí třetiny uklidnil. Pak jsme nevyužili pár šancí a Třebíči se povedlo tři a půl minuty před koncem dokonce snížit na rozdíl jediného gólu. Naštěstí o naší výhře definitivně rozhodl střelou do opuštěné bráně při power-play hostů Tomáš Kratochvíl.

„ První zápas jsme zvládli výborně, s posilami z áčka ale budou Okříšky ještě v soutěži kousat. Druhý zápas jsme také vyhráli, když do obdrženého gólu jsme si průběh v pohodě kontrolovali. Nakonec z toho byly obrovské nervy, hodně se mi ulevilo, když rozhodčí zapískali vítězný konec. Ale celkově musím kluky pochválit za jejich výkon, Třebíč hrála vloni první ligu a určitě se chce do ní vrátit. My si zatím vedeme neuvěřitelně, když máme bilanci šest výher z šesti zápasů. Příště na nás čeká souboj s druhým týmem tabulky FBŠ Jihlava a odveta s Havlíčkovým Brodem, uvedl trenér Tomáš Rosecký.