Žáci odehráli nejtěžší turnaj v sezóně

19.11.2017 22:00

Týden po odehraném domácím turnaji v Ledči nad Sázavou se žáci opět vydali na turnaj do Žďáru nad Sázavou. Čekali je dva stejní soupeři Havl. Brod a Hippos Žďár n/S. Navíc je čekalo ještě "Béčko" Hipposu Žďár.

Sokol Erupting Dragons H. Brod – Světlá nad Sázavou 3:2

Sestava: Coufal – Hofman, Mendl P., Fišer, Brzoň, Smejkal, Končel, Dvořák, Tvrdík, Pavelka
Branky a asistence: 1. třetina – 0:09 Tvrdík (Fišer), 3. třetina – 9:43 Končel

Oproti zápasu z minulého týdne se na obou stranách změnily síly. Zatímco naši žáci se museli obejít bez zraněných nebo nemocných hráčů, Brod naopak oproti turnaji v Ledči posílil. Do zápau jsme vstoupili lépe, když se Milan Tvrdík trefil hned 9 sekundě. Bohužel od té doby žáci tahali za kratší konec a první třetina končila v poměru 2:1. Ve druhé třetině se síly na hřišti vyrovnaly. V úvodu třetí třetiny se žáci dostali k přesilovce, kterou po několika neproměněných šancích nevyužili. Střeleckou smůlu prolomil ve třetí třetině Tomáš Končel, který svým gólem pouze korigoval skóre na 3:2.

Hippos Žďár n/S. Benjamins – Světlá nad Sázavou 3:13

Sestava: Kopecký – Hofman, Mendl P., Pavelka, Brzoň, Smejkal, Končel, Dvořák, Tvrdík, Fišer
Branky a asistence: 1. třetina – 2:41 Brzoň (Končel), 4:42 Smejkal (Fišer), 5:05 Brzoň (Smejkal), 8:19 Pavelka, 2. třetina – 4:02 Fišer (Mendl P.), 5:55 Pavelka (Končel), 6:32 Brzoň (Smejkal), 7:05 Tvrdík, 10:13 Tvrdík (Brzoň), 10:21 Tvrdík (Hofman), 11:25 Končel (Smejkal), 3. třetina 4:32 Pavelka (Tvrdík), 6:31 Smejkal

Vyhrát proti Hipposu B bylo pro naše žáky povinností, kterou naštěstí splnili na výbornou. Už po první třetině vedli 4:0. Díky pomalému tempu hry dokázali lépe kombinovat a bylo to pak i vidět na akcích ze kterých padali branky. Sedm nastřílených gólů ve druhé třetině tak pomohlo k výhře 3:13. Filip Kopecký odchytal celý zápas a několikrát žáky v obraně i podržel.

Světlá nad Sázavou – Hippos Žďár n/S. 3:15

Branky a asistence: 1. třetina – 2:03 Smejkal (Brzoň), 2. třetina – 4:30 vlastní, 3. třetina – 12:09 Brzoň (Končel)

V první třetině žáci dokonce díky gólu Pepy Smejkala vedli. Naneštěstí vedení vydrželo jen půl minuty. Po první části ale žáci prohrávali 1:2. Nadějný výsledek se ale rozplynul ve druhé třetině. Světelští začali pomalu ztrácet a první tým Hipposu jim během druhé třetiny nastřílel 8 gólů. Ve třetí třetině ještě minutu před koncem vstřelil gól Luboš Brzoň a žáci tak prohráli 3:15.

Komentář trenérky Polákové: "Mrzí mě prohra proti Brodu, na minulém turnaji jsme Brod poměrně jasně přehráli, ale ve Žďáře se nám to nepovedlo. Největší naší slabinou bylo že jsme nedokázali trestat chyby v obraně Brodu. Ve třetí třetině kluci výborně odehráli přesilovku, dostali se k mnoha střelám, ale bohužel je nedokázali proměnit. Zápas proti Hipposu B byl důležitý hlavně pro Filipa, který odchytal poprvé za letošní sezónu celý zápas. Proti Hipposu A to nebylo takové tempo jako v Ledči. Bohužel na klucích byla vidět únava ze tří zápasů. Za první třetinu bych je chtěla pochválit, protože dokázali být Hipposu vyrovnaným soupeřem. Ve zbylých dvou třetinách byla vidět únava a nekoncentrace. Kluci dělali hodně chyb a Žďár je dokázal trestat."