Žáci z Pelhřimova přivezli 3 body

19.10.2017 11:42

Dva zápasy proti jihlavským celkům čekaly na naše starší žáky na turnaji v Pelhřimově. Na první turnaj vyrazilo 11 hráčů do pole a 2 brankáři.

Světlá nad Sázavou – FBŠ Jihlava 6:2
Sestava: Coufal (Kopecký) – Pavelka, Hofman, Fišer, Mendl M., Mendl P. - Brzoň, Smejkal, Kahoun, Končel, Tvrdík, Baloun
Branky a asistence:
1. třetina – 4:15 Kahoun, 11:55 Brzoň
2. třetina – 5:39 Tvrdík (Hofman), 11:04 Brzoň (Pavelka)
3. třetina – 7:03 Smejkal (Brzoň), 13:39 Tvrdík (Mendl P.)

Již od začátku zápasu bylo jasné, že tempo budou diktovat naši žáci. Světelskou hru zdobily i pěkné akce. Nakonec však první gól padl poměrně náhodně, když Pepa Kahoun vystřelil na branku a jihlavský gólman si míček sám srazil do branky. Jihlavským však moc dlouho netrvalo vstřelit gól na vyrovnání. Ještě do konce první třetiny nás však zpět do vedení dostal Luboš Brzoň. Na začátku druhé třetiny zvýšil Milan Tvrdík a tlak našich žáků se začínal stupňovat. S ohledem na následující zápas žáci ve třetí třetině i díky vybudovanému náskoku urbali. Do branky se dostal Filip Kopecký, který obdržel stejně jako Coufal jeden gól. Nakonec se žákům ještě podařilo náskok zvýšit a celkově vyhráli 6:2.

SK Jihlava – Světlá nad Sázavou 6:5
Sestava: Coufal – Pavelka, Hofman, Fišer, Mendl M. - Brzoň, Smejkal, Kahoun, Končel, Tvrdík, Baloun, Mendl P.
1. třetina – 6:18 Smejkal (Brzoň)
2. třetina - 2:32 Brzoň (Smejkal), 6:50 Tvrdík
3. třetina – 0:25 Tvrdík, 1:29 Tvrdík

Těžší zápas na žáky čekal po 20ti minutové pauze. Soupeř hrál od začátku agresivněji. První gól sice vstřelil Smejkal, ale jihlavským se podařilo vyrovnat. Od té doby žáci v zápase pořád ztráceli a museli jednogólový náskok Jihlavy dotahovat. Toho se naštěstí ujal Milan Tvrdík, který dokázal odpovídat na branky soupeře jen necelou minutu po nich. 1 minutu a 11 sekund před koncem však v naší přesilovce jihlavští utekli a vstřelili vítězný gól.

Komentář trenérky Polákové: "První zápas kluci odehráli pěkně. Soupeř nebyl agresivní a tak měli čas vymýšlet hezké akce. Škoda je že většinou naše střely často trefovaly brankáře a nebo končily mimo branku. Druhý zápas byl v rychlejším tempu. Kluci dělali hodně individuálních chyb hlavně v defenzivě a Jihlava je dokázala trestat. Do útoku jsme se dostávali méně než v prvním zápase. Bylo vidět že na to abychom vstřelili gól potřebujeme hodně šancí. Měli jsme nadosah remízu se silným soupeřem, bohužel rozhodla čtyřminutová přesilovka, kterou jsme nevyužili, naopak jsme v ní inkasovali. Určitě je hodně věcí na čem bychom měli zapracovat, ale přesto musím kluky pochválit, v obou zápasech podali pěkné výkony, jen nám v tom druhém nepřálo štěstí."