Ženy přivezly z Jindřichova Hradce 6 bodů a první místo tabulky

Dva těžké zápasy čekaly na naše ženy v Jindřichově Hradci v sobotu 17.2.

Sestava: Sadílková A. - Doležalová, Zahradníčková, Bártová, Kolářová - Provazníková, Kohoutová R., Petrovičová, Tichá E., Poláková, Tichá A.

Spartak Pelhřimov – Světlá n/S. 2:7
1. třetina – 0:37 Poláková (Tichá A.)
2. třetina – 8:06 Doležalová (Kohoutová R.), 9:25 Poláková (Tichá A.), 9:41 Poláková (Doležalová), 12:09 Tichá A. (Poláková)
3. třetina – 5:46 Petrovičová (Zahradníčková), 11:03 Poláková (Kolářová)

Ženám se povedl úvod zápasu. Jen 37 vteřin stačilo na vedení 1:0, po první akci zápasu na jejímž konci stála Katy Poláková. Bohužel, ale vedení nevydrželo. Do druhé třetiny se šlo za stavu 2:1 pro Pelhřimov. Naše ženy, ale měly v průběhu zápasu více ze hry. Střeleckou smůlu se podařilo prolomit, právě až ve druhé třetině. Díky třem slepeným gólům během 1 minuty a 35 sekund naše ženy získaly náskok. Nejdříve se trefila Andrea Doležalová a pak během 16ti sekund dovršila svůj hattrick Katy Poláková. Těsně před koncem druhé části se trefila ještě Anet Tichá a do poslední třetiny si ženy nesly pohodlný náskok 5:2. Díky dvěma kosmetickým úpravám ve třetí části nakonec zápas skončil 7:2.

Světlá n/S – FK Slovan J. Hradec 6:2
2. třetina – 1:16 Doležalová (Poláková), 2:15 Kolářová (Zahradníčková), 4:31 Provazníková (Zahradníčková), 10:39 Provazníková (Poláková), 13:10 Provazníková (Tichá A.), 13:43 Doležalová (Bártová)

Zápas proti Jindřichově Hradci nezačal podle představ. Jindřichův Hradec se klasicky spíše bránil, než aby chtěl hrát, a na obrazu hry to bylo vidět. Naše ženy držely míček většinu času na svých hokejkách. Bohužel v první třetině byl domácí tým velmi efektivní a i díky tomu první třetina skončil 2:0 pro Jindřichův Hradec. Ve druhé části se podařilo našim hráčkám během dvou minut a 15ti sekund vyrovnat. Bohužel ale díky tomu uděřily Jindřichohradecké hráčky, ale jiným způsobem než je sportovní. Ani ne minutu po vyrovnání odešla ze hry Katy Poláková s tržnou ránou v obličeji. A o chvíli později odkulhala na střídačku Eva Tichá s podvrknutým kotníkem. Naštěstí Nikča Provazníková dokázala do sítě Hradce nastřílet čistý hattrick a díky tomu alespoň částečně vrátila domácímu týmu jejich údery. Ve třetí třetině navíc zůstala na střídačce i střelkyně posledního gólu Andrejka Doležalová, která odešla ze hřiště s pochroumanou rukou.

Pevně doufáme, že se nám dají hráčky do kupy na předposlední turnaj sezóny, který může být rozhodujícím v boji o první místo tabulky a postup do 1. ligy žen. 17.3 totiž naše ženy nastoupí na půdě Pelhřimova, kde se utkají nejdříve s SK Jihlava B – Žďár nad Sázavou a potom s Rudými Dračicemi v přímém souboji o první příčku tabulky.